Slovak Bulgarian English German Hungarian Russian

                  

Súťaže upútaných modelov

Dňa 18.09.2010 sa v Hradci Králové uskutočnili Majstrovstvá českej republiky upútaných modelov. Zúčastnili sa ich aj traja členovia LMK Humenné, Attila Csontos, Stefan Csontos a Michal Hricinda. Lietalo sa v areáli modelárskeho štadióna. Je to špičkový modelárský štadión s troma kruhmi na ktorých sa lietali kategórie F2A, F2B, UŠ, UR20 a UR25. LMK Humenné malo zastúpenie v Kategóriach UŠ A UR25.

Tú su výsledkové listiny jednotlivých kategórii:

F2B

Pořadí

st.č

Jméno

Licence

1 kolo

2kolo

3 kolo

Celkem

 

1

5

Vejmola Jiří

CZE 461-06

1222,8

1286,1

1241,4

2527,5

 

2

6

Beneš Pavel

CZE 271-32

1154,1

1156,9

1203,4

2360,3

 

3

7

Kapuscinský Peter

CZE 168-13

1118,7

1201,9

1144,6

2346,5

 

4

4

Kravčík Zbyněk

CZE 187-51

1117,2

1152,5

1138,1

2290,6

 

5

1

Škrabálek Jan

SVK 11-46

1075,0

1156,2

1120,4

2276,6

 

6

2

Radoš Roman

CZE 216-29

935,9

866,5

999,1

1935,1

 

7

3

Sýkorčin Svorad

SVK 32-07

820,2

947,8

902,1

1849,9

 

F2A

Poř.

St.č.

Jméno

Licence

1.let

2.let

3.let

Celkem

 

1

3

Jurkovič Marián

SVK 60-01

0

282,27

0

282,27

 

2

2

Bursa Libor

CZE 87-06

245,95

246,99

0

246,99

 

3

1

Menšík Svatopluk

CZE 194-19

205,42

0

0

205,42

Poř.
St.č.
Jméno
Licence
1.let
2.let
3.let
Celkem
1
16
Plecháč Luděk
CZE 94-16
173
178
185
363,00
2
17
Zahálka Václav
CZE 29-66
169
180
183
363,00
3
3
Toman Dalibor
CZE 29-32
155
165
175
340,00
4
1
Vokáč Jakub
CZE 99-154
154
160
164
324,00
5
15
Tomek Vladimír
CZE 87-31
156
155
165
321,00
6
7
Hoblík Jaromír
CZE 268-24
142
156
159
315,00
7
11
Paleček Jaroslav
CZE 29-24
153
152
161
314,00
8
6
Csontos Atila
SVK 117-5
137
149
156
305,00
9
4
Maryška Lukáš
CZE 87-97
129
140
159
299,00
10
12
Kašička Jaroslav
CZE 99-04
130
137
143
280,00
11
14
Betka Václav
CZE 99-153
131
144
136
280,00
12
10
Hoblík Richard
CZE 268-45
127
126
138
265,00
13
18
Zahálka Václav ml.
CZE 29-166
76
158
63
234,00
14
5
Klíma Pavel
CZE 497-02
148
85
0
233,00
15
2
Hricinda Michal
SVK 117-3
105
114
98
219,00
16
13
Toman Dalibor ml.
CZE 29-79
92
85
86
178,00
17
9
Csontos Stefan
SVK 117-6
36
49
123
172,00
18
8
Weis Tomáš
CZE 29-74
105
57
0
162,00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UR20 a UR25

 

   

UR 20

      

Poř.

St.č.

Jméno

Licence

1.let

2.let

3.let

Celkem

  

1

 

Tomek Vladimír

CZE 87-31

11,62

11,8

14,26

23,42

  

2

 

Šafler Dominik

CZE 87-02

11,88

12

11,85

23,73

  

3

 

Šafler Pavel

CZE 87-05

13,46

13,48

100

26,94

  

4

 

Štásek Jiří

CZE 87-83

13,8

13,57

100

27,37

  

5

 

Paleček Jaroslav

CZE 29-24

14,65

15,01

13,66

28,31

  

6

 

Hladký Josef

CZE 29-20

16,94

15,4

21,66

32,34

  

7

 

Kořínek Matěj

CZE 87-96

16,75

16,46

16,29

32,75

  

8

 

Šafler Jakub

CZE 87-04

18,6

17,5

17,5

35,00

  

9

 

Melík Jan

CZE 29-6

19,35

100

16,25

35,60

  

10

 

ing.Tomek Vladimír

CZE 87-28

0

14,22

0

0,00

  

11

 

Prouza Jiří

CZE 87-42

15,81

0

0

0,00

  

12

 

Prouza Jan

CZE 87-62

16,61

0

0

0,00

  
   

UR 25

      

Poř.

St.č.

Jméno

Licence

1.let

2.let

3.let

Celkem

  

1

 

Menšík Svatopluk

CZE 194-19

11,36

11,5

100

22,86

  

2

 

Šafler Pavel

CZE 87-05

12,24

12,42

100

24,66

  

3

 

Šafler Dominik

CZE 87-02

12,33

13,4

12,43

24,76

  

4

 

Peťovský Dan

CZE 041-271

19,86

15,12

14,98

30,10

  

5

 

Hladký Josef

CZE 29-20

17

22,38

15,6

32,60

  

6

 

Hricinda Michal

SVK 117-3

18,32

19,72

16,8

35,12

  

7

 

Melík Jan

CZE 29-6

22,12

23,3

100

45,42

  

8

 

Jurkovič Marián

SVK 60-01

14,88

0

0

0,00

  

9

 

Csontos Atila

SVK 117-5

0

0

0

0,00

 

 


 PROPOZÍCIE

Klubová súťaž UŠ a ŠUM s verejnou účasťou

 

Usporiadateľ:  LMK Humenné

Dátum: 29.8.2010

Miesto: Stropkov – areál pod lyžiarskym vlekom

Kategórie: UŠ a ŠUM

Pravidlá:   ( http://www.svazmodelaru.cz/odbornosti/klem/Pravidla/SRad2010.pdf )

Palivo organizátor nezabezpečuje, za jeho správne zloženie zodpovedá súťažiaci.

Riaditeľ súťaže: Ing. Ján Mydla 

Hlavný rozhodca: Ing. Alexander Ember

Program: Bude upresnený podľa počtu súťažiacich, začiatok súťaže o 9.00

Bezpečnosť: Súťaže sa zúčastňuje každý účastník na vlastnú zodpovednosť a je povinný dodržiavať základné bezpečnostné predpisy a pokyny usporiadateľov, ináč môže byť zo súťaže vylúčený.

V Humennom 26.08.2010

Michal Hricinda LMK Humenné

Článok v Stropkovských novinách Spektrum

 


 

 

 

Video zo súboja kombatov F2D

 



Výsledkové listiny Majstrovstvá Slovenska upútaných modelov Stropkov 2010

Kategória F2A

rozhodcovia: Ember Alexander, Rozbořil Rostislav, Salak Miroslav

No SURNAME, Name VK NATION ROUND 1(kph) ROUND 2(kph) ROUND 3(kph) Best Placed
P.č. Priezvisko,meno   štát kolo1 (km/h) kolo2 (km/h) kolo3 (km/h) najlepšie kolo miesto
A4 JURKOVIČ Marián S SVK 292 - - 292 1.
A1 CSONTOS Attila S SVK 113,9 147,5 - 147,5 2.
A2 KIČURA Rastislav S SVK 138,5 - 126,2 138,5 3.
A3 VAŠUTA Vladimír S SVK 83,2 92,1 - 92,1 4.
A5 HRICINDA Michal S SVK - 83,8 86,3 86,3 5.

 

Kategória F2D

rozhodcovia: Rozbořil Rostislav, Ember Alexander, Mydla Ján, Salak Miroslav, Borodáč Hubert

No SURNAME, Name VK NATION SCORE RECORD overall place
P.č. Priezvisko,meno   štát skóre súboje umiestnenie
D3 JURKOVIČ Marián S SVK 5 - 1 W4 W5 W1 W2 L1 W1 1.
D1 CSONTOS Attila S SVK 2 - 2 W2 L3 W3 L3     2.
D2 HRICINDA Michal S SVK 2 - 2 L1 W5 W4 L3     3.
D4 KIČURA Rastislav S SVK 0 - 2 L3 L2         4. - 5.
D5 CSONTOS Štefan S SVK 0 - 2 L2 L3         4. - 5.

 W - Winner, L - Looser

Kategória RODEO 2

rozhodcovia: Glovacký Peter, Maleš Marián, Gostič Aleš

No SURNAME, Name VK NATION ROUND 1 ROUND 2 ROUND 3 Súčet Placed
P.č. Priezvisko,meno   štát kolo1 (s) kolo2 (s) kolo3 (s) 2 lepších kôl miesto
1 JURKOVIČ Marián S SVK 0 20,12 19,42 39,54 1.
5 VAŠUTA Vladimír S SVK 21,76 19,54 0 41,3 2.
2 ROZBOŘIL Rostislav S CZE 20,12 23,31 0 43,43 3.
4 CSONTOS Attila S SVK 20,93 23,48 0 44,41 4.
3 EMBER Alexander S SVK 22,16 23,11 0 45,27 5.
6 GULA Dominik Ž SVK 53,43 0 0 53,43 6.
7 SKUBAN Samuel Ž SVK 0 0 0 0 7.

 

Kategória RODEO 2,5

rozhodcovia: Glovacký Peter, Maleš Marián, Gostič Aleš

No SURNAME, Name VK NATION ROUND 1 ROUND 2 ROUND 3 Súčet Placed
P.č. Priezvisko,meno   štát kolo1 (s) kolo2 (s) kolo3 (s) 2 lepších kôl miesto
5 KIČURA Rastislav S SVK 13 13,3 13,47 26,3 1.
1 JURKOVIČ Marián S SVK 15,4 13,84 0 29,24 2.
4 CSONTOS Attila S SVK 21,31 20,53 15,8 36,33 3.
3 EMBER Alexander S SVK 21,73 21,44 20,8 42,24 4.
2 ROZBOŘIL Rostislav S CZE 21,48 22 0 43,48 5.
6 VAŠUTA Vladimír S SVK 22,13 22,04 21,64 43,68 6.
 

 

Fotografie z MSR 2010 Stropkov

 

 

 

 

PROPOZÍCIE

Majstrovstiev Slovenskej republiky upútaných modelov

s medzinárodnou účasťou

 

Vyhlasovateľ: Zväz modelárov Slovenska

Usporiadateľ: LMK Stropkov a ABC CVČ Stropkov

Patronát: Primátor mesta Stropkov

Dátum: 28.8.2010

Číslo súťaže : Le-53

Miesto: Stropkov – areál pod lyžiarskym vlekom

Kategórie: F2A – majstrovstvá SR (FAI)

F2D – majstrovstvá SR (FAI)

Rodeo 2,5 – majstrovstvá SR (národné)

Rodeo 2 – verejná súťaž (národné)

 

Pravidlá: FAI- www.fai.org/aeromodelling/documents/sc4 - originál

( www.svazmodelaru.cz/odbornosti/klem/Pravidla/FAI_F2_06.pdf -z r.2006 )

Národné -http://www.svazmodelaru.cz/odbornosti/klem/Pravidla/SRad2010.pdf

 

Palivo organizátor nezabezpečuje, za jeho správne zloženie zodpovedá súťažiaci.

 

Riaditeľ súťaže: Ing. Ján Mydla - mob. 0905 289084

Hlavný rozhodca: Ing. Alexander Ember

Hospodár: Ing. Vladimír Vašuta

Jury: bude vyhlásená na začiatku každej kategórie

Program:

7.00 - 9.00 príchod,  ubytovanie a prezentácia účastníkov, voľný tréning

9.00 – 9.30 otvorenie súťaže

10.00 – 12.00 súťaž Rodeo 2

12.30 – 14.30 súťaž Rodeo 2,5

15.30 – 16.30 súťaž F2A

17.00 – 19.00 súťaž F2D

v prestávkach propagačné lietanie

19.00 vyhlásenie výsledkov, spoločné posedenie

Organizátor si vyhradzuje právo z vážnych dôvodov na zmenu časového harmonogramu.

Prihlášky: Prihlášku zasielajte do 26.8.2010 na e-mailovú adresu: lmkstropkov@gmail.com

Ceny: Pre prvých troch v každej súťaži diplomy a poháre z príspevkov usporiadateľov.

Najlepšie umiestnený člen ZMoS-u získava titul Majster SR na rok 2010.

 

Štartovné: Seniori 4 € , juniori 2 €, žiaci 1 € pre celú akciu.

Protesty: Do 20 minút od udalosti, resp. vyhlásenia výsledkov z vkladom 10 €.

Ubytovanie: Pre účastníkov je možné zabezpečiť ubytovanie v cene 8 €/osobu a noc.

Bezpečnosť: Súťaže sa zúčastňuje každý účastník na vlastnú zodpovednosť a je povinný dodržiavať základné bezpečnostné predpisy a pokyny usporiadateľov, ináč môže byť zo súťaže vylúčený.

Poistka: Akcia je poistená poistnou zmluvou číslo 62-1288 098-6 v poisťovni KOOPERATIVA. („Poistenie zodpovednosti za škodu.“ členmi ZMoS).

Podujatie je organizované s dotáciou Ministerstva školstva Slovenskej republiky.

 

V Stropkove 19.8.2010

Ing. Ján Mydla LMK Stropkov

Článok uverejnený v Podvihorlatských novinách 34/2010

 


 

 

Úspech našich modelárov v Žarnovici

Príprava na túto súťaž bola korunovaná úspechom - lietalo sa len v sobotu 14.8.2010 (2 kolá ŠUM a 3 kolá UŠ), v nedeľu z dôvodu počasia sa tretie kolo ŠUM nelietalo.

V konečnom poradí sa naši modelári umiestnili takto:

ŠUM:

miesto st.c. meno klub/nár. licencia statika 1 2 3 celkom
1 12 Csontos Attila LMK Humenné SVK 117-05 866 706 726 0 2298
2 15 Kičura Rastislav LMK Humenné SVK 117-02 948 642 615 0 2205
3 13 Csontos Štefan LMK Humenné SVK 117-06 766 569 613 0 1948
4 19 Jurkovič Marian Bratislava SVK 60-01 624 608 639 0 1871
5 14 Hricinda Michal LMK Humenné SVK 117-03 794 554 406 0 1754
6 17 Vašuta Vladimír LMK Stropkov SVK 43-11 608 342 306 0 1256
7 20 Blaško Marian LMK Stropkov SVK 43-50 546 0 352 0 898

 

UŠ:


miesto st.c.
licencia klub 1. 2. 3. total
1 12 Csontos Attila SVK 117-05 LMK Humenné 140,00 144,00 141,00 285,00
2 6 Sykorčin Svorad SVK 1159 Trenčín 138,00 138,00 140,00 278,00
3 11 Maďar Juraj SVK 12-19 Istropolitana 135,00 127,00 137,00 272,00
4 18 Ecker Michael AUT 4100610013 Austria 100,00 127,00 109,00 236,00
5 19 Jurkovič Marian SVK 60-01 Bratislava 92,00 86,00 113,00 205,00
6 17 Vašuta Vladimír SVK 43-11 LMK Stropkov 97,00 81,00 92,00 189,00
7 13 Csontos Štefan SVK 117-06 LMK Humenné 73,00 82,00 77,00 159,00
8 16 Blaško Marian SVK 43-05 LMK Stropkov 34,00 66,00 33,00 100,00
9 14 Hricinda Michal SVK 117-03 LMK Humenné 37,00 31,00 29,00 68,00

 

Súčasne by sme radi touto cestou poďakovali organizátorom podujatia za skvelú súťaž a perfektne strávený víkend v Žarnovici.

Fotografie z podujatia si môžete pozrieť:fotogaléria Michala Hricindu

Klubová fotogaléria:

 

 

 


V dňoch 14-15.8.2010 sa v Žarnovici uskutoční ďalšia súťaž z cyklu Svetového pohára upútaných modelov kategórie F2B a súčasne sa uskutočnia aj Majstrovstvá Slovenska v upútaných modeloch v kategóriách UŠ a ŠUM.

Viac informácií na stránke controlline.sk

Z nášho klubu sa súťaže zúčastnia

Attila Csontos - UŠ, ŠUM (model Zlín Z-226MS)

Štefan Csontos - UŠ, ŠUM (model Suchoj SU-31M)

Michal Hricinda - UŠ, ŠUM  (model Jakovlev JAK-3)

Rastislav Kičura - ŠUM (model Piper Cub)

Prvá a posledná tohtoročná súťaž upútaných modelov na Slovensku sa konalav dňoch 29-30.Augusta 2009 pri Stropkove.

Zo Slovenska sa zúčastnilo celkovo 5 súťažiacich, ktorí súťažili v kategóriách UŠ-štart, ŠUM, F2A - rýchlostné modely, F2D - combat a Rodeo. Podujatie svojou účasťou obohatili aj súťažiaci z Poľska, ktorí súťažili v kategóriách F2A, F2D a Rodeo. Vzhľadom na počasie sa prvý deň stihla odlietať len súťaž UŠ-štart, kde súťažili 4 súťažiaci, dážď prerušil súťažné podujatie do druhého dňa. Večer sa konalo posedenie pri grile, kde sa domáci usporiadatelia, vedení Ing, Mydla Jánom pochlapili a zorganizovali bohatú, niekoľkochodovú večeru a nealko a alko pohostenie.

Druhý deň pokračoval v súťaži ŠUM (5 súťažiacich zo Slovenska), následne súťaž pokračovala kategóriami F2A, Rodeo a na záver F2D. Počas súťaží UŠ-štart a ŠUM sme boli svedkami dvoch nepríjemných havárií, model Jak-9 Miša Hricindu havaroval po nezvládnutí letovej situácie a model Mariána Jurkoviča havaroval po technickej poruche - roztrhnutie lanka.

 

 

Naši reprezentanti sa umiestnili nasledovne:

Attila Csontos - ŠUM - 1.miesto, UŠ-štart -  3.miesto

Michal Hricinda - ŠUM - 5.miesto, UŠ-štart - 5.miesto

 

 

Tešíme sa na ďalší rok a veríme, že rady modelárov v týchto kategóriách sa na Slovensku rozrastú...


 Výsledkové listiny z  jednotlivých kategórií sú tuto (kliknite na "Prihlásiť sa ako hosť") : F2A , Rodeo, ŠUM, UŠ-štart , F2D


Fotografie z podujatia

Autor: Svorad Sykorčin

Autor: Attila Csontos

 

Strana 5 z 6

Go to top