Slovak Bulgarian English German Hungarian Russian

                  

Humenské účko 2018

 

Humenské účko 2018 - zoznam prihlásených

Stretnutia modelárov

V sobotu 3.4.2010 sa zišlo niekoľko humenských modelárov na letisku v Kamenici nad Cirochou aby urobili pár tréningových letov pred nastávajúcimi súťažiami F5J.

 

Dňa 9.10.2010 sa uskutočnil už 12-sty ročník propagačného vystúpenia leteckých modelárov v Ražnanoch pri Sabinove. Z nášho klubu sa akcie zúčastnili Michal Hricinda, Miroslav Salak, Hubert Bodoráč a Attila Csontos. Naši modelári sa nestratili medzi ostatnými a ukázali svoje umenie pilotovaním upútaných a rádiom riadených modelov.

 

 

V nedeľu 21.3.2010 sa stretla drvivá väčšina účkárov so svojimi upútanými haloletmi v tenisovej hale v Nitre. V čase od 16,30 do 20,30 každý uskutočnil kopec letov, riešili sa známe technické problémy, a ladila sa forma na túto sezónu.

Celkovým úspechom bolo, že počet mimoriadiek ostal na nulovom počte, nikto nič nerozflákal, čo môže svedčiť o celkovej úrovni pilotov.

Fotografie z podujatia si môžete pozriet:

 

 

a ešte videá

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Súťaž plastikových modelárov, modelárska burza a celodenné halové lietanie

pms10

 

10. októbra 2009 sa v Ražnanoch pri Sabinove uskutočnilo každoročné stretnutie leteckých modelárov. Modelov a modelárov bolo požehnane, dokonca aj počasie celkom prialo. Pestrý program obohatili aj zahraniční účastníci napr. p. Juraj Tinka (spolumajiteľ firmy JETI) alebo p. Peter Kapuscinský (majiteľ firmy Vekamodel). Celkovo predviedlo svoje modelárske umenie okolo 40 pilotov, divákov zaujali hlavne veľké modely (maketa L-410 Turbolet s rozpätím 3,2 metra alebo obrovský model bombardéra K-7 p.Tinku). Zaujalo aj vystúpenie šiestich EPA kombat modelov, kde jeden z pilotov bol Attila Csontos z LMK Humenné. Ku záveru programu ukázal svoje nestarnúce pilotné umenie Peter Kapuscinský s upútaným akrobatickým modelom kategórie F2B s elektrickým pohonom.

Záverom ostáva jedine konštatovať - už teraz sa tešíme na Ražňany 2010.

 

Tu Vám prinášame niekoľko fotografií z tohoto podujatia

Go to top